Energetyka na Kolei

2021-11-19
Energetyka na Kolei

18-19 listopada 2021   X - Jubileuszowa Konferencja "Energetyka na Kolei"

 

Polska Izba Kolei zorganizowała jubileuszową X- tą edycję konferencji dla sektora energetycznego w kolejnictwie w ramach, której dyskutowano o problemach i wyzwaniach stojących przed sektorem w najbliższych miesiącach. Wydarzenie uświetniła gala z okazji dziesięciolecia konferencji.
Byliśmy Złotym Partnerem tej Konferencji. Dlatego też pierwszym prelegentem był Prezes Zarządu naszej firmy, Andrzej Kowalczyk, który przedstawił nowe rozwiązania wspierające montaż i eksploatację górnej sieci trakcyjnej. 

Skupiliśmy się na prezentacji aplikacji mobilnej MABO- SetSoft oraz systemu monitorowania pracy górnej sieci trakcyjnej do naszego  Trakcyjnego Urządzenia Naprężającego TUN. Omówiona aplikacja jest wsparciem dla czynności  montażowych oraz przy eksploatacji urządzenia. Jak również pozwala na eliminację błędów montażowych i sprawdzenie czy urządzenie pracuje prawidłowo. W przypadku systemu monitorowania założyliśmy, że ma spełniać następujące kryteria:

  • prosta budowa i montaż,
  • niska cena,
  • niezależna od GPS łączność bezprzewodowa,
  • własne zasilanie,
  • niskie koszty eksploatacji.

Prezentowany system MABO to kolejny przykład na to że zawsze można coś zrobić lepiej. Zamiast kolejnego drogiego i skomplikowanego rozwiązania, proponujemy tani i prosty system, który znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa zarówno infrastruktury, jak i podróżujących.